Dermia Medical®

Nanocząsteczkowy system dostarczania składników aktywnych

Dermia Medical to nowy i innowacyjny system terapii medycznej, który jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. W wyniku zabiegu aktywowane są procesy regeneracji skóry, które umożliwiają wprowadzenie do komórek składników odżywczych, co z kolei stymuluje mitochondria komórek do produkcji ATP i tym samym przywracania aktywności energetycznej komórek. ATP to bogata w energię cząsteczka, która jest niezbędna do funkcjonowania komórek skóry m.in. tak zwane „ubezpieczenie na życie”. Połączenie technologii i zaawansowanych technologicznie składników skutecznie odmładza i napina skórę, spłyca zmarszczki, przywraca strukturę i cerę.

Cena

450 zł 

Czas trwania zabiegu

90 minut

System dostarczania Ultra Fine składa się z aplikatora Ultra Fine i wzmacniacza mitochondrialnego DIS.

 

Dermia Medical - technologia biomechanicznego dostarczania składników w głąb skóry.

 

Dermia Medical to nowa metoda zabiegowa łacząca pracę głowicą z jednorazowym aplikatorem posiadającym

ultracienkie igły oraz preparatem pobudzającym mitochondria. Wykorzystanie wiedzy naukowej posłużyło do stworzenie patentu na dostarczenie składników aktywnych głęboko do skóry przy minimalnej ingerencji w tkanki. Połączenie technologii z wysokiej jakości substancjami aktywnymi tworzy system, który nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale również brak stanu zapalnego przy intensywnej stymulacji. Dzięki niej dochodzi do dostarczenia składników odżywczych do nowo utworzonych komórek, jak również tych, które utraciły zdolność do wytwarzania ATP. Pozwala to utrzymać skórę w młodym i zdrowym stanie.

Aplikator Ultra Fine umożliwia innowacyjną pielęgnację skóry, która nie uszkadza powierzchniowych warstw skóry. W ciągu minuty za pomocą opatentowanych nanometalicznych igieł, które zamykają się w skórze wykonuje się 25 000 mikrokanalików o głębokości 0,2-1,2 mm. W przeciwieństwie do poprzednich zabiegów mikroneedingu na tej samej głębokości, nie ma uszkodzeń stref krwi i limfatycznych uszkodzeń skóry ani uszkodzeń obojczyków w wyniku reakcji zapalnej. Microneedging działa jako tzw uszkodzenia skóry, które wspomagają procesy gojenia i regeneracji skóry, podczas których uwalniane są czynniki wzrostu. Powoduje to proliferację fibroblastów, tworzenie włókien kolagenowych, wzrost wewnętrznej produkcji kwasu hialuronowego oraz aktywację komórek macierzystych. Mitochondrial Booster DIS to opatentowane rozwiązanie high-tech o unikalnym składzie, które hamuje impulsy nerwowe i stymuluje aktywność mitochondriów, a tym samym redukuje zmarszczki mimiczne. Zawiera 42,84% składników aktywnych. Podczas zabiegu do komórek skóry wprowadza się do 5 ml substancji.

Wskazania do zabiegów

skóra wymagająca regeneracji i aktywnych procesów samonaprawczych

zmarszczki, skóra nieelastyczna, opadająca

blizny potrądzikowe, po poparzeniach lub wypadkach

przebarwienia

trądzik różowaty

Blizny

Tkanka blizn jest typem tkanki zastępczej, którą cechuje niska cyrkulacja krwi, zmiana barwy oraz w zależności od formy, delikatność lub twardość. Poprzez stymulację mikroigłami, nieregularne sploty włókien kolagenowych, które budują tkankę blizn są rozluźnione i przebudowywane. Kompletne usunięcie blizn potrądzikowych jest praktycznie niemożliwe, ale ich głębokość, powierzchnia oraz brzegi mogą być znacząco zmienione dzięki pracy mikroigieł. Blizny stają się mniejsze, bardziej płaskie i gładsze, a kolor przypomina naturalny odcień skóry.

Stare blizny

Dopóki uszkodzona skóra się goi, jej komórki dalej będą funkcjonować. I tak, poprzez mikronakłucie naturalne procesy naprawcze komórek są aktywowane, nawet w przypadku starych blizn. Dzięki temu poprawiana jest struktura blizny oraz mikrocyrkulacja krwi, a granica między zdrową a uszkodzoną skórą jest wyrównywana i ujednolicana z naturalny kolorem skory.

Zaburzenia pigmentacji

Dzięki zabiegom Dermia Medical oraz kombinacji składników aktywnych dochodzi do rozjaśnienia przebarwień lub całkowitego rozjaśnienia przebarwień lub całkowitego ich usunięcia.

Zmarszczki

Pierwsze efekty zabiegowe można zauważyć już jeden dzień po zabiegu. Drobne zmarszczki stają się znacznie płytsze. Cera wygląda młodziej i zdrowiej oraz jest jędrniejsza. Po kilku tygodniach większe zmarszczki stają się płytsze, a drobne znikają. Oczywiście końcowe rezultaty zależą od wielu czynników. Klienci, których skóra jest jeszcze młoda i witalna, już po pierwszym zabiegu widzą znaczącą różnicę w jej strukturze. Starsza skóra z reguły potrzebuje więcej czasu na reakcję, a zabieg wymaga powtórzenia, by przywrócić jej świeżość i elastyczność. Ostateczny sukces zależy od indywidualnych zdolności regeneracyjnych skóry.

Trądzik różowaty

Po zabiegu skóra staje się grubsza i delikatna w dotyku oraz pobudzona do odbudowy warstwy ochronnej. Spowoduje to również niwelowanie płytko umiejscowionych naczyń krwionośnych. Wczesne stosowanie zabiegów jest optymalne, natomiast trwałe zmiany i głęboka odbudowa może nastąpić po kilku latach.

Regeneracja skóry

Zabieg Dermia Medical jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla zmęczonej, nieelastycznej,szarej i zwiotczałej cery. Poprzez zabiegi w skórze przywracany jest blask, witalność i jędrność.

Przeciwwskazania

 • zmiany wirusowe na powierzchni opracowywanej powierzchni skóry
 • otarcia naskórka na opracowywanej powierzchni skóry
 • trądzik różowaty od ciężkiego i zaawansowanego II stopnia
 • ciąża zagrożona
 • terapie farmakologiczne chorób skóry
 • łuszczyca
 • aktywne zmiany nowotworowe
 • zbyt krótki odstęp czasowy od zabiegów medycyny estetycznej:

 

 • wypełnienie kwasem hialuronowym - 3 tygodnie

 • botoks - 3 tygodnie

 • zabiegi laserowe - 4 tygodnie

 • nici liftingujące - 4 tygodnie

 • operacje plastyczne - 2 miesiące

 • mezoterapia mikroigłowa - 2 tygodnie

 • agresywne peelingi - 4 tygodnie

Pielęgnacja domowa

Aby uzyskać optymalne i długotrwałe efekty poprawy jakości skóry niezbędnym elementem jest stosowanie odpowiednio dobranej pielęgnacji domowej. Podczas zabiegu Dermia Medical podawane jest serum Rejuvenation Booster, które bardzo szybko dostaje się do skóry właściwej. Po zabiegu może wystąpić odczucie dyskomfortu, które w znaczący sposób łagodzi stosowania dedykowanej pielęgnacji domowej. 2-4 godzin po zabiegu skóra może być jeszcze tkliwa, a czasem może pojawiać się uczucie suchości w naskórku. W dniu zabiegu najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie serum Lift Complex, które skutecznie nawilża i odżywia skórę, eliminując uczucie dyskomfortu. Serum doskonale relaksuje i napina skórę. W kolejnych dniach po zabiegu la cery bardziej wrażliwej  rekomenduje się stosowanie bogatego i antystarzeniowego kremu Cell Ballance Rich Cream oraz ochronnego kremu Element Protector.