DERMIA MEDICAL

Nanocząsteczkowy syetem dostarczania składników aktywnych

ok. 90 min /  450 zł

Dermia Medical - technologia biomechanicznego dostarczania składników w głąb skóry.

 

Dermia Medical to nowa metoda zabiegowa łacząca pracę głowicą z jednorazowym aplikatorem posiadającym

ultracienkie igły oraz preparatem pobudzającym mitochondria. Wykorzystanie wiedzy naukowej posłużyło do stworzenie patentu na dostarczenie składników aktywnych głęboko do skóry przy minimalnej ingerencji w tkanki. Połączenie technologii z wysokiej jakości substancjami aktywnymi tworzy system, który nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale również brak stanu zapalnego przy intensywnej stymulacji. Dzięki niej dochodzi do dostarczenia składników odżywczych do nowo utworzonych komórek, jak również tych, które utraciły zdolność do wytwarzania ATP. Pozwala to utrzymać skórę w młodym i zdrowym stanie.

 

Zabieg Dermia Medical to nowy krok w stymulacji komórek skóry, pozwalający skutecznie walczyć z problemami takimi jak zmarszczki mimiczne, głębokie bruzdy oraz szara, nierówna i pozbawiona blasku cera. Ta unikatowa metoda połączenia technologii z transportem substancji aktywnych to wyjątkowy sposób na spowolnienie procesów starzenia się skóry w naturalny sposób, bez zbędnej agresji w stosunku do tkanek. Jest metodą niezwykle bezpieczną, bez skutków ubocznych.

 

Podczas zabiegu ultracienkie igły tworzą ok. 25.000 kanalików w skórze, które w krótkim czasie zamykają się i stymulują proces regeneracji. Wewnątrz skóry następują procesy uwalniające czynniki wzrostu, dochodzi do pobudzenia aktywności komórkowej oraz namnażania fibroblastów. Efektem jest produkcja kwasu hialuronowego i komórek macierzystych.

Wskazania do zabiegów

 • skóra wymagająca regeneracji i aktywnych procesów samonaprawczych
 • zmarszczki, skra nieelastyczna, opadająca
 • blizny potrądzikowe, po poparzeniach lub wypadkach
 • rozstępy
 • przebarwienia
 • trądzik różowaty
 • wypadające włosy

Blizny

Tkanka blizn jest typem tkanki zastępczej, któą cechuje niska cyrkulacja krwi, zmiana barwy oraz w zależności od formy, delikatność lub twardość. Poprzez stymulację mikroigłami, nieregularne sploty włókien kolagenowych, które budują tkankę blizn są rozluźnione i przebudowywane. Kompletne usunięcie blizn potrądzikowych jest praktycznie niemożliwe, ale ich głębokość, powierzchnia oraz brzegi mogą być znacząco zmienione dzięki pracy mikroigieł. Blizny stają się mniejsze, bardziej płaskie i gładsze, a kolor przypomina naturalny odcień skóry.

Stare blizny

Dopóki uszkodzona skóra się goi, jej komórki dalej będą funkcjonować. I tak, poprzez mikronakłucie naturalne procesy naprawcze komórek są aktywowane, nawet w przypadku starych blizn. Dzięki temu poprawiana jest struktura blizny oraz mikrocyrkulacja krwi, a granica między zdrową a uszkodzoną skórą jest wyrównywana i ujednolicana z naturalny kolorem skory.

Zaburzenia pigmentacji

Dzięki zabiegom Dermia Medical oraz kombinacji składników aktywnych dochodzi do rozjaśnienia przebarwień lub całkowitego rozjaśnienia przebarwień lub całkowitego ich usunięcia.

Zmarszczki

Pierwsze efekty zabiegowe można zauważyć już jeden dzień po zabiegu. Drobne zmarszczki stają się znacznie płytsze. Cera wygląda młodziej i zdrowiej oraz jest jędrniejsza. Po kilku tygodniach większe zmarszczki stają się płytsze, a drobne znikają. Oczywiście końcowe rezultaty zależą od wielu czynników. Klienci, których skóra jest jeszcze młoda i witalna, już po pierwszym zabiegu widzą znaczącą różnicę w jej strukturze. Starsza skóra z reguły potrzebuje więcej czasu na reakcję, a zabieg wymaga powtórzenia by przywrócić jej świeżość i elastyczność. Ostateczny sukces zależy od indywidualnych zdolności regeneracyjnych skóry.

Trądzik różowaty

Po zabiegu skóra staje się grubsza i delikatna w dotyku oraz pobudzona do odbudowy warstwy ochronnej. Spowoduje to również niwelowanie płytko umiejscowionych naczyń krwionośnych. Wczesne stosowanie zabiegów jest optymalne, natomiast trwałe zmiany i głęboka odbudowa może nastąpić po kilku latach.

Rozstępy

Podczas rozciągania się tkanek może dochodzić do ich uszkodzeń, w rezultacie powstają rozstępy. Pojawiają się głównie na brzuchu,piersiach, pośladkach, udach i ramionach. W miejscach występowania rozstępów proporcje komórek skóry są zaburzone, a tkanka jest bardzo cienka i osłabiona. W wyniku zabiegu dochodzi do aktywacji komórek skóry i regeneracji, a rozstępy zaczynają się wygładzać oraz przestają być tak widoczne.

Regeneracja skóry

Zabieg Dermia Medical jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla zmęczonej, nieelastycznej,szarej i zwiotczałej cery. Poprzez zabiegi w skórze przywracany jest blask, witalność i jędrność.

Wypadające włosy

Problemy dotyczące owłosionej skóry głowy wymagają większej ilości zabiegów. Dzięki poprawie mikrokrążenia dochodzi do stymulacji wzrostu włosa, efekty są zauważalnej po kilku tygodniach lub miesiącach.

Przeciwwskazania

 • zmiany wirusowe na powierzchni opracowywanej powierzchni skóry
 • otarcia naskórka na opracowywanej powierzchni skóry
 • trądzik różowaty od ciężkiego i zaawansowanego II stopnia
 • ciąża zagrożona
 • terapie farmakologiczne chorób skóry
 • łuszczyca
 • aktywne zmiany nowotworowe
 • zbyt krótki odstęp czasowy od zabiegów medycyny estetycznej:​​​​​​​

​​​​​​​​​​​​​​

 • wypełnienie kwasem hialuronowym - 3 tygodnie

 • botoks - 3 tygodnie

 • zabiegi laserowe - 4 tygodnie

 • nici liftingujące - 4 tygodnie

 • operacje plastyczne - 2 miesiące

 • mezoterapia mikroigłowa - 2 tygodnie

 • agresywne peelingi - 4 tygodnie

Pielęgnacja domowa

Aby uzyskać optymalne i długotrwałe efekty poprawy jakości skóry niezbędnym elementem jest stosowanie odpowiednio dobranej pielęgnacji domowej. Podczas zabiegu Dermia Medical podawane jest serum Rejuvenation Booster, które bardzo szybko dostaje się do skóry właściwej. Po zabiegu może wystąpić odczucie dyskomfortu, które w znaczący sposób łagodzi stosowania dedykowanej pielęgnacji domowej. 2-4 godzin po zabiegu skóra może być jeszcze tkliwa, a czasem może pojawiać się uczucie suchości w naskórku. W dniu zabiegu najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie serum Lift Complex, które skutecznie nawilża i odżywia skórę, eliminując uczucie dyskomfortu. Serum doskonale relaksuje i napina skórę. W kolejnych dniach po zabiegu la cery bardziej wrażliwej  rekomenduje się stosowanie bogatego i antystarzeniowego kremu Cell Ballance Rich Cream oraz ochronnego kremu Element Protector.