Botoks

Bezoperacyjne wygładzanie zmarszczek

Opis zabiegu

Istotnym czynnikiem wpływającym na wygląd twarzy są zmarszczki, w tym zmarszczki mimiczne. Wygładzenie tych linii złagodzi wyraz twarzy i pozwoli jej zachować młody a jednocześnie naturalny wygląd. Terapia botulinowa – jest jedyną metodą redukcji zmarszczek mimicznych, która działa na ich główną przyczynę – mięśnie mimiczne. Za pomocą zastrzyków z botuliny połączenia miedzy nerwami a mięśniami zostają chemicznie zablokowane na określony czas. Botulina zatrzymuje impuls nerwowy, tak by nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego kurczenia. Zabieg najczęściej stosowany jest do spłycania zmarszczek poprzecznych i pionowych, tzw. lwich czoła, ale także tzw. kurzych łapek”, uniesienia brwi, czy też opadających kątów ust. Zabieg trawa krótko i jest prawie bezbolesny, a efekt utrzymuje się około 4-6 miesięcy, czasami dłużej. Zmarszczki znikają stopniowo po 2-3 dniach do 2 tygodni. Metoda ta jest w opinii lekarzy bezpieczna, ponieważ działanie leku jest całkowicie odwracalne, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych ani uczuleń. Jedynie tuż po zabiegu mogą wystąpić miejscowe zaczerwienienia, czasami niewielki siniak. Zabiegi można powtarzać co 4 miesiące, najlepiej co około pół roku.

Zastosowanie

Wskazania do zabiegu:

 

  •  zmarszczki na czole - poprzeczne lub tak zwane lwie (pionowe pomiędzy łukami brwiowymi)
  •  kurze łapki
  •  zmarszczki dolnej powieki oka
  •  zmarszczki nad górną wargą 
  •  zmarszczki na szyi
  •  opadające kąciki ust

 

Przed zabiegiem

Nie są wymagane żadne specjalne przygotowania, jednak proponujemy, aby pacjentka powstrzymała się z przyjmowaniem aspiryny i niesterydowych środków przeciwzapalnych zwiększa to możliwość powstawania siniaków

Po zabiegu

Proponujemy, aby pacjentka nie schylała się, ani przyjmowała pozycji horyzontalnej przez 4 godziny. Należy w  2-3 dni powstrzymać się przed wizytą w solarium, saunie czy też intensywnych zająć fitness.

Przeciwskazania

Botulina (botoks) jest substancją podawaną miejscowo i nie wywierającą wpływu na organizm jako całość. Niemniej jednak z racji na brak odpowiednich doświadczeń, nie zaleca się jej stosowania w przypadku:

 

  •  kobiet w ciąży i karmiące piersią

  •  osób cierpiących na chorobę miastenia gravis (rzadka choroba neurologiczna)

  •  osób cierpiących na zespół Lamberta Eatona

  •  osób uczulonych na albuminę ludzką

  •  pacjentom zażywającym spektynomycynę i antybiotyki z grupy aminoglikozydów

  •  zmian zapalnych i/lub alergicznych łuszczycowyh na twarzy w fazie ostrej 

Efekty

Zaletą preparatu BOTOKS jest to, że efekt leczenia tym preparatem jest przemijający. Utrzymuje się przez 3-5 miesięcy i dłużej w zależności od osoby. Efekt leczenia zanika stopniowo. Wstrzyknięcie należy wykonać 2-3-krotnie w ciągu roku. Wczesne badania kliniczne wykazują, że czas utrzymywania się efektów leczenia wydłuża się, co wiąże się ze zmniejszeniem częstotliwości kolejnych wstrzyknięć, bez zmniejszenia skuteczności terapii.