Kwas Hialuronowy

Zabiegi wolumetrii twarzy

Opis zabiegu

Jednym z najbardziej efektywnych i bezinwazyjnych sposobów zatrzymania młodego wyglądu są zabiegi korekcji zmarszczek stabilizowanym kwasem hialuronowym.

W ostatnich latach stabilizowany kwas hialuronowy stał się głównym materiałem implantów stosowanych do korekcji zmarszczek. Jest on fizjologicznym składnikiem naszych tkanek odpowiedzialnym za utrzymanie odpowiedniej wilgotności skóry i wraz z upływem czasu jest stopniowo wchłaniany. W procesie starzenia się zauważamy przede wszystkim znaczną utratę wody, a co za tym idzie tworzenie się bruzd, zmarszczek, zwiotczenie.

Zabieg przy użyciu tych preparatów jest bezpieczny, ponieważ nie zwieraja one żadnych elementów trwałych, są biosyntetyczne, a ich cząsteczki są biokompatybilne. Efekt estetyczny utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy.

Zaletą tego zabiegu jest to, iż pomimo wchłonięcia się preparatu (tzn.po ok.12 miesiącach ) widoczna jest znaczna poprawa jakości skóry poprzez trwałe i aktywne nawodnienie naskórka, poprawę elastyczności i napięcia. To wszystko za sprawą kwasu hialuronowego, który pozostawiony w skórze cały czas pracuje nad nią i stymuluje jak długo trwały zabieg kosmetyczny. Efekt wypełnienia widoczny jest od razu po zabiegu.

Zabieg można wykonywać o każdej porze roku.

Zastosowanie

Wskazania do zabiegu:

 

  •  zmarszczki
  •  bruzdy
  •  opadające kąciki ust

 

Przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch. Nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne), intensywnego wysiłku fizycznego i stosowania produktów zawierających alkohol bezpośrednio na miejsca korekcji. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zmyć makijaż.

Przebieg

Jeżeli jest taka potrzeba to najpierw znieczula się miejsca, które będą poddane zbiegowi, kremem znieczulającym (ok. 30 min. przed zabiegiem) lub znieczulenie przewodowe. Następnie, po dokładnym odkażeniu skóry aplikuje się preparat poprzez wstrzyknięcie cienką igła. Preparat jest dobierany przez lekarza w zależności od miejsca korekcji, jakości skóry, głębokości i rodzaju zmarszczek.

Po zabiegu

Przez kilka godzin po zabiegu powinno się unikać nadmiernej ekspresji twarzy, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji.

Bezpośrednio po zabiegu może się pojawić lekkie zaczerwienienie, obrzęk i delikatny ból w miejscu podania preparatu, jednak objawy te znikają samoistnie zazwyczaj w ciągu 2 lub 3 dni.

Przez około 3 dni należy unikać nadmiernego narażenia na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna).

Przeciwskazania

  •  ciąża, karmienie piersią,
  •  choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  •  skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  •  stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
  •  nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
  •  choroby nowotworowe

Efekty

Przy zastosowaniu preparatów z kwasem hialuronowym efekty wypełnienia utrzymują się do półtora roku w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Przy powtarzaniu zabiegu za jakiś czas potrzeba znacznie mniejszej ilości preparatu.